Informujemy, iż 2 maja br. (wtorek), urząd będzie nieczynny. W zamian Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku będzie otwarta 13 maja (sobota). Kasa znajdująca się w naszej siedzibie będzie nieczynna 2 i 13 maja br.

 

Dane na podstawie sprawozdań o zachorowaniach i podejrzeniach zachorowań na grypę otrzymanych z Powiatowych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych woj. pomorskiego.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zawiadamia, że Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w dniach 23 – 27 kwietnia 2017 r. planuje szczepienia ochronne przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących (dzikich) na terenie powiatów: malborskiego, nowodworskiego i sztumskiego.

Nic dziwnego, nie musisz przecież pamiętać, że to również zakaźna choroba wieku dziecięcego, zwłaszcza, że w Polsce już prawie nie występuje.
A nie zawsze tak było !

środa, 12 kwiecień 2017 10:18 | Aktualności

W dniach 24-30 kwietnia 2017 roku obchodzony będzie XII Europejski Tydzień Szczepień. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia.

Dane na podstawie sprawozdań o zachorowaniach i podejrzeniach zachorowań na grypę otrzymanych z Powiatowych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych woj. pomorskiego.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku oraz Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA zapraszają 6 kwietnia 2017 roku w godzinach 12:00 – 14:00 na spotkanie organizowane z okazji Światowego Dnia Zdrowia 2017 poświęcone problemowi DEPRESJI.

W poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku odbył się finał II Pomorskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Pomyślmy o HIV”.

W dniu 3 kwietnia 2017 roku, w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, odbyła się konferencja poświęcona wymaganiom jakości wody na pływalniach.

Dane na podstawie sprawozdań o zachorowaniach i podejrzeniach zachorowań na grypę otrzymanych z Powiatowych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych woj. pomorskiego.

Zakończył się I etap (szkolny) 6 edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia, organizowanego w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w roku szkolnym 2016/2017.

W poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku w Nowym Teatrze im. Witkacego, przy ul. Jana Pawła II 3 w Słupsku odbędzie się finałowa gala II Pomorskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Pomyślmy o HIV”.

W 2017 r. WHO kontynuuje dwuletnią kampanię pod hasłem „UNITE TO END TB” – ZJEDNOCZMY SIĘ BY WYELIMINOWAĆ GRUŹLICĘ ! W 2015 r. na świecie zachorowało na gruźlicę 10,4 mln osób, a zmarło z jej powodu 1,8 mln osób. W Polsce w 2015 r. zachorowało 6430 osób. Polska należy do krajów o niskiej zapadalności na gruźlicę (poniżej 20 osób na 100 tys.) ale wyższej niż średnia dla Unii Europejskiej. Strategia WHO zakłada do 2030 r. redukcję zachorowań na gruźlicę o 80 %, a zgonów z powodu gruźlicy o 90 %.

W dniu 22 marca 2017 roku w Hotelu Qubus przy ul. Chmielnej 47-52 w Gdańsku odbyła się konferencja podsumowująca realizację w województwie pomorskim programu profilaktycznego „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. W konferencji wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych, koordynatorzy powiatowi,  przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji zajmujących się profilaktyką uzależnień.

Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).  Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego.

Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

© 2006 - 2017 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco