czwartek, 11 czerwiec 2015 14:10 | Aktualności

W sobotę 6 czerwca br. w godzinach 10:00 – 14:00 na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego "Wybrzeże" przy ul. Karwieńskiej w Gdańsku – Oliwie odbył się coroczny festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor  Sanitarny był jednym ze współorganizatorów imprezy.

Program festynu zawierał liczne atrakcje - pokazy, koncerty, zabawy i konkursy. Słoneczna pogoda przyciągnęła do oliwskiego ZOO całe rodziny. Pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Higieną Dzieci i Młodzieży zorganizowali punkt informacyjno-edukacyjny, przy którym odbywały się konkursy i quizy o tematyce zdrowotnej dla dzieci i ich rodziców oraz prowadzone było poradnictwo z zakresu profilaktyki zdrowia.

Zaproszeni do współpracy przedstawiciele Centrum Medycznego „Synexus” wykonywali badania poziomu cukru we krwi, zaś przedstawiciele Fundacji Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych „Sylwetka Trójmiasta” wykonywali pomiary BMI oraz udzielali porad dotyczących zdrowej diety i aktywności fizycznej.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco