wtorek, 31 maj 2016 14:31 | Aktualności

W sobotę 28 maja w Parku Reagana w Gdańsku odbył się Piknik Krwiodawców – uroczysty finał i podsumowanie całorocznego projektu honorowego krwiodawstwa „Wampiriada”, jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce, organizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Ambasadorem tegorocznej „Wampiriady” został Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Podczas sobotniego finału reprezentował go Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji, między innym: trening z zawodowym trenerem, występy grup tanecznych, gra terenowa. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych - podczas pikniku organizowane były zabawy i konkursy oraz mobilny park trampolin. Inicjatywie towarzyszyła terenowa akcja zbiórki krwi połączona z możliwością zgłoszenia w Rejestrze Dawców Szpiku. 

Piknik Krwiodawców był także okazją do podziękowania wszystkim krwiodawcom, którzy przyczynili się do zwiększenia zasobów krwi w polskich szpitalach. Krwiodawcy otrzymali drobne upominki i poczęstunek, a następnie będą mogli zrelaksować się w specjalnie przygotowanej strefie zdrowia i wypoczynku. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o honorowym krwiodawstwie, wolontariacie i zdrowym stylu życia.

 

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco