poniedziałek, 27 kwiecień 2020 18:54 | Aktualności

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w największym ognisku zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w województwie pomorskim, w Domu Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku, nie odnotowano do chwili obecnej nowych zakażeń wśród pensjonariuszy ani wśród pracowników. Odnotowano natomiast dwa kolejne zgony wśród pensjonariuszy tej placówki.

W ognisku zakażeń wśród pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku odnotowano 18 przypadków zakażenia wśród personelu (wzrost o 1). W Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku oraz w Szpitalu na Zaspie nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu. Natomiast w ognisku zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym – nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu, odnotowano natomiast u kolejnej pacjentki. W przypadku wszystkich Szpitali dochodzenie epidemiologiczne i badania diagnostyczne są w toku.

W Domu Seniora „Bryza” w Koleczkowie odnotowano 21 przypadków zakażenia (wzrost o 1) wirusem Sars-CoV-2 wśród personelu placówki oraz 19 przypadków wśród pensjonariuszy (wzrost o 2).

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco