wtorek, 28 kwiecień 2020 10:19 | Aktualności

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w największym ognisku zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w województwie pomorskim, w Domu Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku, nie odnotowano do chwili obecnej nowych zakażeń wśród pensjonariuszy (45 przypadków) ani wśród pracowników (23 przypadki) - razem 68 przypadków zakażeń. Odnotowano natomiast kolejny zgon wśród pensjonariuszy tej placówki.

W ognisku zakażeń wśród pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku  odnotowano 24 przypadki zakażenia wśród personelu (wzrost o 3), nie odnotowano nowych przypadków wśród pacjentów ( do chwili obecnej 2 przypadki). W Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku (3 przypadki) oraz w Szpitalu na Zaspie (2 przypadki) nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu, nie odnotowano również do chwili obecnej przypadków zakażeń wśród pacjentów tych Szpitali. Natomiast w ognisku zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym odnotowano 5 przypadków zakażenia wśród personelu (wzrost o 2), nie odnotowano nowych przypadków zakażeń wśród pacjentów (2 przypadki). W przypadku wszystkich Szpitali dochodzenie epidemiologiczne i badania diagnostyczne są w toku.

W Domu Seniora „Bryza” w Koleczkowie odnotowano 33 przypadki zakażenia (wzrost o 12)  wirusem Sars-CoV-2 wśród personelu placówki oraz 21 przypadków zakażenia wśród pensjonariuszy (wzrost o 2). Odnotowano również jeden zgon wśród pensjonariuszy tej placówki.

W Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim odnotowano jeden przypadek zakażenia Sars-CoV-2 wśród personelu tej placówki.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco