poniedziałek, 05 luty 2007 11:44 | Aktualności

Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku


Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku w związku z informacjami pojawiającymi się w mediach w sprawie zanieczyszczenia mikotoksynami mąki i pieczywa polecił Państwowym Powiatowym Inspektorom Sanitarnym pobranie z terenu województwa pomorskiego dodatkowych próbek mąki pszennej i żytniej i przebadanie ich w kierunku obecności mikotoksyn. Badania te będą przeprowadzone w akredytowanym laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdańsku. Daje to gwarancje, że wyniki badań będą wiarygodne i niepodważalne.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku polecił również wzmożenie nadzoru nad zakładami przemysłu zbożowo – młynarskiego, piekarniami oraz innymi zakładami, stosującymi jako główny surowiec mąkę i inne przetwory zbożowe ze szczególnym uwzględnieniem jakości zdrowotnej surowców i wyrobów gotowych.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku informuje, że próbki ziarna zbóż, mąki, kasz pobrane do badań laboratoryjnych w kierunku mikotoksyn w ramach urzędowej kontroli żywności w 2006r. z obiektów zlokalizowanych na terenie województwa pomorskiego nie zostały zakwestionowane.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco