piątek, 17 maj 2013 08:12 | Aktualności

W dniu 14 maja 2013 roku Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku wraz z Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy Gdańsk zorganizowała    konferencję szkoleniową pt. „Zakażenia HIV i choroba AIDS. Edukacja osób wykonujących badania na obecność HIV, w celu zapewnienia im odpowiedniej wiedzy z zakresu postępowania z pacjentami zakażonymi”.

Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek Województwa Pomorskiego, który udostępnił też na tę okazję salę wykładową w budynku Urzędu.
W spotkaniu wzięli udział lekarze, pielęgniarki, pracownicy ZOZ-ów, pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, specjaliści profilaktyki AIDS oraz pracownicy punktów konsultacyjno-diagnostycznych badań w kierunku zakażenia wirusem HIV z terenu województwa pomorskiego.


Wystąpili m.in.:

  • dr med. Tomasz Smiatacz (Klinika Chorób Zakaźnych GUMed), 
  • dr med. Maria Jankowska (Klinika Chorób Zakaźnych GUMed),
  • Jolanta Anuszewska (Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny badań w kierunku HIV w Słupsku),
  • Małgorzata Paliwoda (Fundacja Pomorski Dom Nadziei).

Podczas konferencji omawiano problematykę zakażeń HIV i zachorowań na AIDS w województwie pomorskim w kontekście sytuacji epidemiologicznej, aspektów psychologicznych, przebiegu choroby i leczenia HIV/AIDS (w tym również z uwzględnieniem problematyki HIV u kobiet w ciąży). Prelegenci mówili o swoich doświadczeniach w pracy z zakażonymi i chorymi pacjentami, trudnościach występujących w diagnostyce HIV/AIDS, specyfice wirusa i choroby, wreszcie o wyzwaniach, jakie stoją przed osobami zajmujący się zawodowo AIDS w najbliższej przyszłości.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco