piątek, 14 czerwiec 2013 11:32 | Aktualności

W dniu 6 czerwca 2013 roku w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku odbyło się posiedzenie jury wojewódzkiego etapu konkursu na krótki film pod hasłem „Uzależnienia wokół mnie”. Celem konkursu było propagowanie życia bez nałogów, promowanie wśród młodzieży zachowań i postaw asertywnych oraz zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia. Do etapu wojewódzkiego zostało zgłoszonych 12 filmów.

Jury, złożone z przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku, Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku, wyłoniło laureatów:

I miejsce – „Uzależnienia wokół mnie” Jakub Leszczyński, I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
II miejsce – „Wyścig życie” Gimnazjum nr 31 w Gdańsku, reżyseria: Miłosz Duda
III miejsce – „Uzależnienia wokół mnie” Oliwia Pytlewska i Michalina Kujawa, Gimnazjum nr 15 w Gdyni

Głównym organizatorem konkursu był Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, zaś partnerem Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.
Prace nadesłane na konkurs prezentowały wysoki poziom merytoryczny, techniczny i artystyczny. Młodzi twórcy wykazali się dużą pomysłowością i wysokimi umiejętnościami w prezentacji problematyki uzależnień.

Uroczyste wręczenie nagród, połączone z emisją nagrodzonych filmów, odbędzie się w dniu 22 czerwca br. podczas obchodów Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki na Targu Rybnym w Gdańsku.Nagrodzone filmy:

I miejsce

 

II miejsce

 

III miejsce

 

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco