czwartek, 07 marzec 2013 09:48 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA - 7 kwietnia 2013

„ZDROWE BICIE SERCA” - pod takim hasłem prowadzona będzie tegoroczna ogólnokrajowa kampania prozdrowotna, której inauguracja nastąpi 7 kwietnia.

Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego. W bieżącym roku tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest nadciśnienie tętnicze, zaś hasłem - „Zdrowe bicie serca” (ang. „Healthy Heart Beat”).

Cel tegorocznej kampanii określają wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia opracowane na podstawie raportu tej organizacji, wskazującego na problem nadciśnienia jako najistotniejszy czynnik powodujący zawały serca i udary mózgu. Podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie przyczyn i skutków nadciśnienia tętniczego to główny cel działania jednostek przystępujących do realizacji projektu.

Wzorem lat ubiegłych, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku planuje czynnie włączyć się w realizację zadań związanych z obchodami Światowego Dnia Zdrowia 2013, zmierzających do edukacji społeczeństwa w zakresie zapobiegania chorobie nadciśnieniowej. Serdecznie zachęcamy też do uczestnictwa w tych działaniach wszelkie chętne do tego jednostki rządowe i pozarządowe, bowiem od udziału i zaangażowania możliwie jak największej liczby podmiotów w znaczącym stopniu zależy powodzenie przedsięwzięcia.

O Światowym Dniu Zdrowia 2013 -  pdf plik PDF (83 KB)

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco