piątek, 20 kwiecień 2012 13:37 | Aktualności

Szkolenie dla regionalnych koordynatorów projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”

W dniu 29 marca br. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku odbyło się szkolenie dla pracowników stacji powiatowych, dotyczące założeń oraz realizacji projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”.

 

Szkolenie poprzedzone zostało prezentacją pt. „Zespół uzależnienia od tytoniu. Epidemiologia, rozpoznanie, leczenie”, wygłoszoną przez panią dr Iwonę Damps – Konstańską z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Następnie przedstawione i omówione zostały poniższe zagadnienia:

  • „Główne założenia projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)” /Weronika Motylewska – Główny Inspektorat Sanitarny/
  • „System legislacyjny w zakresie ograniczania używania tytoniu w Polsce” /Magdalena Sternik – Główny Inspektorat Sanitarny/
  • „Strefy wolne od dymu tytoniowego – dlaczego ważne jest ich wprowadzanie?” /Dorota Gwizdalska – mł. insp. ds. Ochrony Środowiska Straży Miejskiej w Gdańsku/

 

Na zakończenie prelegenci odpowiadali na pytania uczestników, odbyła się też dyskusja podsumowująca.

Projekt „ Tobacco Free Cities ” finansowany jest przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease) we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc (World Lung Foundation). Obie organizacje są zrzeszone w ramach Inicjatywy Bloomberga.

(Więcej informacji nt. projektu w linku: pdf plik PDF (322 KB) )

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco