środa, 06 styczeń 2010 14:06 | Aktualności

W dniu 7 grudnia 2009 r. w Dworku Artura przy ul. Dworcowej 9 w Gdańsku odbył się finał II Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Nie Daj Szansy AIDS”, adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Impreza sfinansowana została z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach realizacji Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV na lata 2007-2011, a jej organizatorami były Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku oraz Gdański Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej.

 

W finale wzięło udział 11 zespołów – laureatów etapów powiatowych.

Spektakle wystawione przez młodzież prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, zawierały bogate treści merytoryczne i edukacyjne.

 

Po długich i burzliwych naradach jury postanowiło nagrodzić następujące zespoły:

  • I miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących, Gimnazjum w Główczycach.
  • II miejsce: Teatr Ephata przy Pałacu Młodzieży w Gdańsku.
  • III miejsce: Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Mikoszewie.

Przyznano też jedno wyróżnienie – otrzymało je III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie.

 

Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany jest od wielu lat jako element ogólnopolskich kampanii realizowanych w porozumieniu z Krajowym Centrum ds. AIDS i przy współpracy z samorządami lokalnymi, jednak do niedawna jego zasięg ograniczony był do poziomu powiatów. W tym roku, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, został już po raz drugi z rzędu przeprowadzony finał wojewódzki. Poziom wystawionych sztuk, wkład pracy uczniów oraz zaangażowanie opiekunów utwierdziły organizatorów, iż impreza ta warta jest kontynuowania w latach następnych.