środa, 20 listopad 2013 08:12 | Aktualności

W sobotę 16 listopada w godzinach 10:00 – 13:00 w Hali Targowej przy Placu Dominikańskim 1 w Gdańsku odbyła się akcja edukacyjna w ramach ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA.

 

Pracownicy Wojewódzkiej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku przeprowadzali bezpłatnie:

  • pomiary BMI
  • pomiary ciśnienia tętniczego krwi
  • pomiary poziomu glukozy we krwi
  • pomiary poziomu tlenku węgla w powietrzu wydychanym z płuc u osób palących tytoń.

Rozdawano również materiały oświatowo-zdrowotne oraz udzielano porad z zakresu profilaktyki zdrowia.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów oraz pracowników Hali Targowej.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

Realizacja planu Europy wolnej od dymu tytoniowego osiągana jest poprzez tworzenie społecznego i politycznego poparcia idei - organizowanie w skali populacyjnej, ogólnokrajowej i lokalnej kampanii zdrowotnych promujących zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco