piątek, 16 styczeń 2015 08:00 | Aktualności

W dniu 14 stycznia br. w Sali Teatralnej NOT w Gdańsku odbył się finał IV Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Uzależnienia wokół nas”.

W Przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego. Zorganizowano go w ramach ogólnopolskiego projektu pt. „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Celem Przeglądu było promowanie zachowań zapobiegających uzależnieniom oraz wspierających wzrost poziomu odpowiedzialności za własne życie oraz szacunku wobec siebie i innych. Teatralna forma przedsięwzięcia sprzyja integracji środowisk szkolnych i jest inspiracją do działań w zakresie profilaktyki uzależnień poprzez kontakt ze sztuką.

W tegorocznej edycji wzięło udział 17 zespołów, laureatów etapu powiatowego Przeglądu. Finał okazał się być doskonałym połączeniem świetnej zabawy, dużej dawki dobrej sztuki oraz pomysłowej i sugestywnej profilaktyki.

Pomysłodawcą i organizatorem Przeglądu był Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Jury w składzie: Monika Wojciechowska (WSSE Gdańsk), Anna Ratkiewicz-Syrek (Gdański Teatr Szekspirowski), Anna Barańska (Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień) oraz Paulina Chełmińska (Gdański Archipelag Kultury), podkreślając niezwykle wysoki i wyrównany poziom konkursu, postanowiło przyznać główną nagrodę Teatrowi Szkolnemu “Orator” z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Adama Mickiewicza w Gdyni za spektakl pt. “Pociąg do lepszego jutra”.

Finał IV Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Gdański Teatr Szekspirowski, który ufundował również część nagród.

Partnerem Przeglądu była Agencja Rynku Rolnego – fundator zdrowego poczęstunku dla uczestników.

Pełna lista laureatów i wyróżnionych:

I MIEJSCE: spektakl pt. “Pociąg do lepszego jutra”

Teatr Szkolny “Orator” z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Adama Mickiewicza w Gdyni

II MIEJSCE: spektakl pt. “Nikt nie jest samotną wyspą”

Szkolna Grupa Teatralna “Kładka” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku

III MIEJSCE: spektakl pt. “Siła wyobraźni”

Grupa “Studio 34” z Technikum nr 2 w Chojnicach

Wyróżnienia:

  • Spektakl pt. „Rozbitkowie”
  • Grupa „Tomorrow” z V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • Spektakl pt. „Planety nadziei”
  • Grupa „Kotlety mielone” z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 w Wejherowie.

Zwycięzcom gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Przeglądzie i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji !


Organizator: POMORSKI PAŃSTWOWY WOJEWÓDZKI INSPEKTOR SANITARNY

 

Patronaty honorowe:

Patronat medialny: