wtorek, 15 wrzesień 2015 12:32 | Aktualności

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) organizuje co roku konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). W roku bieżącym za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialny jest Luksemburg, jako kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

Nagrodę główną w konkursie stanowi kwota 10.000 Euro, ponadto regulamin konkursu przewiduje przyznanie nagród po 5.000 Euro dla dwóch wyróżnionych projektów. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu zostanie ogłoszony podczas konferencji dobrych praktyk EUPCN, która odbędzie się w dniach 17-18 grudnia br. w Luksemburgu.

W roku 2014 laureatem nagrody został duński projekt „Hopenow-Empowering Trafficked People”. Polskę reprezentował projekt „Nie każdy pociąg jedzie do Hollywood" Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, który otrzymał jedno z dwóch wyróżnień specjalnych. Komisja uhonorowała polską propozycję specjalnym certyfikatem za innowacyjność projektu oraz propagowanie wiedzy na temat handlu ludźmi w różnych środowiskach.

Projekty należy przesyłać do Departamentu Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do dnia 21 września 2015r. na adres: Wydział Profilaktyki Departament Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, 02-591 Warszawa, ul. Stefana Batorego 5 oraz na adresy poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowo informacja nt. konkursu ECPA są zamieszczone na stronie internetowej MSW https://msw.gov.pl/pl/wspolpraca-miedzynarod/projekty-europejskie lub można uzyskać pod numerem telefonu: 22 601 40 60

Załączniki:
document Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy (83 KB)
document Załącznik nr 2 - Arkusz oceny projektów (46 KB)
pdf Załącznik nr 3 - Regulamin krajowych eliminacji (61 KB)
document Załącznik nr 4 - Komunikat od prezydencji luksemburskiej (53 KB)
pdf Załącznik nr 5 - Regulamin przyznawania Europejskiej nagrody (96 KB)

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco