środa, 09 grudzień 2015 14:11 | Aktualności

W czwartek 10 grudnia br. w godzinach 8:45-16:00 na Scenie Teatralnej NOT, przy ul. Rajskiej 6 w Gdańsku odbędzie się finał Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Pomyślmy o HIV”.

W konkursie weźmie udział 16 zespołów – laureatów eliminacji powiatowych.

Konkurs skierowany jest do uczniów pomorskich szkół ponadgimnazjalnych. Celem Przeglądu jest promowanie zachowań zapobiegających zakażeniom HIV, kształtowanie odpowiedzialności za życie i zdrowie zarówno własne, jak i innych ludzi, utrwalanie postaw tolerancji wobec zakażonych i chorych, a także integrowanie środowisk szkolnych i inspirowanie ich poprzez kontakt ze sztuką do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Formuła Małych Form Teatralnych aktywizuje młodzież łącząc możliwości twórczego działania, artystycznej ekspresji i dobrej zabawy z edukacyjnym przekazem.

Organizatorami Przeglądu są Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy Gdańsk.

Środki na realizację projektu pochodzą z grantu przyznanego przez Gilead Sciences Poland w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Gdański Teatr Szekspirowski. Patronat medialny sprawuje Pomorska TV.

pdf Plakat - Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych (281 KB)

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco