piątek, 22 styczeń 2016 11:57 | Aktualności

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wychodząc naprzeciw nowym zagrożeniom, zorganizowali wspólnie z Wojewodą Pomorskim oraz Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym i Kuratorium Oświaty w Gdańsku konkurs, którego przedmiotem było napisanie artykułu prasowego ilustrowanego plakatem pn. „Dopalacze – to nie dla mnie!”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Prace można było nadsyłać do 31 grudnia 2015 roku.

W dniu 15 stycznia 2016 roku odbyło się posiedzenie Jury Konkursu, które po kilkugodzinnych obradach wyłoniło laureatów. Prace oceniane były w kilku kategoriach – m.in.: inwencja i kreatywność, merytoryka, poprawność językowa. Zwycięskie artykuły zostaną zamieszczone w kwartalnikach wydawanych przez Organizatorów Konkursu, a ponadto opublikowana zostanie galeria najciekawszych prac graficznych. Łączna pula nagród wynosi 2.000,00 zł.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Dominika Czarnecka
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce

II miejsce – Remigiusz Haraj
Zespół Szkół Budowlanych w Gdyni

III miejsce – Patryk Bochniak
Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku

Wręczenie nagród nastąpi 8 lutego o godz. 11.00 w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.