środa, 16 marzec 2016 14:19 | Aktualności

Najnowsze badania HBSC (Health Behaviour in School-aged Children) monitorujące styl życia polskich nastolatków opracowane przez Instytut Matki i Dziecka.

Raport pod tytułem „Zdrowie i zachowania zdrowotne młodzieży szkolnej w Polsce na tle wybranych uwarunkowań socjodemograficznych” pokazuje wiele danych dotyczących zachowań zdrowotnych nastolatków w Polsce, obejmujące lata 2010-2014.

Z badań wynika, że otyłość i zaburzenia psychiczne stanowią jedne z najistotniejszych czynników wpływających na zdrowie i samopoczucie młodzieży. Zachowania nastolatków zależą od warunków zewnętrznych w jakich żyją – otoczenia domowego, szkoły, miejsca zamieszkania, statusu i zamożności rodziny.

Mają one charakter międzynarodowy, bierze w nim udział 44 krajów na całym świecie. Wykonywane są od 1982 roku cyklicznie co cztery lata. Dzięki współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia wyniki badań są szeroko rozpowszechniane i przekazywane rządom oraz twórcom polityki zdrowotnej i edukacyjnej, a także instytucjom naukowym i organizacjom samorządowym.

pdf Broszura (1.38 MB)

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco