środa, 30 marzec 2016 11:05 | Aktualności
Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci ich rodziców, opiekunów i wychowawców
www.zebymalegodziecka.pl

Dzięki finansowaniu uzyskanemu ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz Ministra Zdrowia, realizowany jest największy polski program profilaktyki stomatologicznej dzieci przedszkolnych. Liderem Projektu: „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci ich rodziców, opiekunów i wychowawców” jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który współpracuje w tym zakresie z ośmioma uczelniami medycznymi z całego kraju.

 

Celem projektu jest ograniczenie występowania próchnicy zębów u dzieci, czemu ma służyć ogólnopolska kampania edukacyjna. Docelowo działaniami ma być objętych 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat i prawie 250 tysięcy dorosłych (m. in. rodziców, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy pediatrów). Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Przedszkola, które zdecydują się na udział w projekcie, otrzymają atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi. Nauczyciele zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im urozmaicić prowadzone przez siebie zajęcia. Z kolei rodzice i dzieci dowiedzą się, w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, otrzymają także szereg materiałów edukacyjnych oraz zestawy szczoteczek i past do zębów.

Projekt jest realizowany do końca 2016 r. Ministerstwo Zdrowia, jak i pozostali patroni honorowi projektu: Minister Edukacji Narodowej, Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego ufają, że przyczyni się on do trwałej zmiany nawyków związanych z higieną jamy ustnej, a w dalszej perspektywie do poprawy sytuacji zdrowotnej dzieci i młodzieży.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie internetowej: www.zebymalegodziecka.pl.

Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z Biurem Projektu:

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Rokietnicka 5E, 60-806 Poznań
tel.: 61 854 76 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco