czwartek, 21 kwiecień 2016 10:30 | Aktualności

We wtorek 19 kwietnia br. w  Hali Widowiskowo-Sportowej w Szemudzie odbył się II Festiwal Piosenki o Zdrowiu „ŚPIEWAJ NA ZDROWIE”, zorganizowany przez pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wejherowie we współpracy z dyrekcją i pracownikami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Szemudzie oraz przy wsparciu Urzędu Gminy Szemud. W jury Festiwalu zasiadła pani Agnieszka Bramska-Bartoszewicz, kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE Gdańsk. Do udziału w Festiwalu zaproszone zostały dzieci z oddziałów zerówkowych z placówek oświatowych działających na terenie gminy.

Podczas konkursu zostało zaprezentowanych 9 piosenek, które przypomniały wszystkim jak należy dbać o zdrowie. Dzieci śpiewały o witaminach, zdrowym i niezdrowym jedzeniu, o ćwiczeniach, spacerach, odpowiednim ubiorze oraz szkodliwości dymu tytoniowego. Występy były żywiołowe, radosne i miały wspaniałą choreografię.

Decyzją jury zwycięzcą Festiwalu i zdobywcą statuetki Wiolinowego Klucza został dziewczęcy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Łebnie.
Jury wyróżniło również solistę - Pawła z Przedszkola PROMYCZEK w Bojanie, a także dzieci z Zespołu Szkół w Bojanie. Wszystkie zespoły otrzymały upominki, a dodatkową nagrodą dla uczestników Festiwalu był występ krakowskiego Teatru DUET z zabawnym i pouczającym spektaklem pt. „Wilk i zając w mieście”.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco