poniedziałek, 23 maj 2016 12:46 | Aktualności

18 maja 2016 roku w Domu Kultury w Rumi Janowie odbył się IV Festiwal Małych Form Teatralnych oraz IV Turniej Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem "Jestem tym, co jem...".

W dorocznym wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego realizujących program edukacyjny „Trzymaj Formę!”.

W jury zasiedli: pan Tomasz Augustyniak - Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, pani Agnieszka Bramska-Bartoszewicz - kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Higieną Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie pani Ewa Banasik.

Z zadaniami i pytaniami dotyczącymi zbilansowanej diety, składników odżywczych i znakowania artykułów spożywczych najlepiej poradziła sobie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi zdobywając I miejsce i puchar Turnieju, ufundowany przez Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Wejherowie.
Spośród 4 prezentacji scenicznych jury najwyżej oceniło spektakl przygotowany przez grupę teatralną ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie.  

Tradycyjnie dobrze bawiła się także publiczność, gorąco kibicując swoim drużynom oraz rozwiązując zagadki.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco