czwartek, 01 wrzesień 2016 09:23 | Aktualności

W związku z inauguracją roku szkolnego 2016/2017 Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, iż Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa pomorskiego przeprowadziła kontrole które miały na celu sprawdzenie, w jakim stopniu placówki oświatowe są przygotowane na przyjęcie uczniów po przerwie wakacyjnej.

Wyniki przeprowadzonych kontroli wskazują, że uczniowie i pedagodzy pomorskich szkół rozpoczną zajęcia w wyremontowanych obiektach (salach dydaktycznych, salach sportowych, blokach żywienia, szatniach, bibliotekach, świetlicach, pokojach nauczycielskich i pomieszczeniach sanitarnych).

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, realizowane będą wspólnie przez Państwową Inspekcję Sanitarną i dyrektorów placówek oświatowych liczne programy edukacyjne, m. in. dotyczące tematyki palenia tytoniu, profilaktyki antydopalaczowej, zdrowego odżywiania, roli aktywności fizycznej w życiu codziennym.

Po roku nieobecności do sklepików szkolnych wrócą drożdżówki, ale w nowej, zdrowszej wersji – m. in. z obniżoną zawartością tłuszczu. Nie będzie już za to można na terenie szkoły zakupić pieczywa z ciasta głęboko mrożonego. To efekt zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia w tzw. „rozporządzeniu sklepikowym”.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych województwa pomorskiego życzymy bezpiecznego powrotu do szkół i wielu sukcesów w roku szkolnym.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco