środa, 07 wrzesień 2016 14:24 | Aktualności

W dniu 6 września 2016 roku w Hotelu Zatoka w Gdańsku odbyło się pierwsze spośród zaplanowanych dwóch szkoleń dla pracowników sektora usług pozamedycznych (salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu) pt. „Zapobieganie zakażeniom HCV”.

Głównym tematem szkolenia była profilaktyka zakażeń, w tym zakażeń HCV, w gabinetach usług upiększających pod kątem wymagań sanitarnych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dekontaminacji, w tym dezynfekcji i sterylizacji. W szkoleniu wzięło udział 46 osób - głównie pracowników salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz salonów tatuażu. Warsztaty poprowadziły Panie: Aleksandra Kulma, starszy asystent Oddziału Epidemiologii i Statystyki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku oraz Małgorzata Sobania, Konsultant Wojewódzki ds. Pielęgniarstwa Epidemiologicznego.

Kolejne szkolenie zaplanowane jest na dzień 23 listopada br. w Gdyni. Bliższe szczegóły dotyczące spotkania będą udostępnione  na naszej stronie www.wsse.gda.pl.

Bezpłatne szkolenia adresowane do pracowników sektora ochrony zdrowia oraz pracowników sektora usług pozamedycznych są kluczowym zadaniem, realizowanym w ramach Projektu 5
pt. „Edukacja pracowników wybranych zawodów zwiększonego ryzyka transmisji zakażeń krwiopochodnych i ogółu społeczeństwa w zakresie prewencji (HCV, HBV, HIV) w ramach Projektu KIK/35 „zapobieganie zakażeniom HCV”.  Projekt KIK/35 jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministra Zdrowia i realizowanu jest w latach 2012-2016.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco