poniedziałek, 24 październik 2016 13:37 | Aktualności

W piątek 21 października 2016 roku w Dolinie Charlotty k. Słupska odbyła się pierwsza z dwóch zaplanowanych w województwie pomorskim konferencji pt. „Dopalacze – dlaczego są tak niebezpieczne”. Organizatorami konferencji byli Główny Inspektor Sanitarny, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku.

Celem organizowanych konferencji jest przedstawienie zagrożeń zdrowia publicznego stwarzanych przez nowe narkotyki, mając na uwadze, że zwalczanie tzw. „dopalaczy” tylko wówczas jest skuteczne, jeżeli profesjonalny system nadzoru jest powiązany z działaniami edukacyjnymi.

Wśród prelegentów podczas piątkowej konferencji znaleźli się, oprócz Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, przedstawiciele Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, Pomorskiego Centrum Toksykologii, a także Eksperci Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Urzędu Celnego w Słupsku.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele administracji państwowej, władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni.

Kolejna konferencja „Dopalacze – dlaczego są tak ważne” odbędzie się w dniu 3 listopada 2016 roku w Hotelu Qubus w Gdańsku.

  • Aktualności
  • poniedziałek, 24 październik 2016 13:37
  • poniedziałek, 24 październik 2016 13:42

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco