poniedziałek, 24 październik 2016 13:47 | Aktualności

Mając na uwadze szczególne znaczenie profilaktyki zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz profilaktyki czerniaka Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku oraz Fundacja „Gwiazda Nadziei” rozpoczęły realizację programów edukacyjnych „Podstępne WZW” oraz „Znamię! Znam je?” skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Przed rozpoczęciem realizacji programów odbyły się szkolenia dla szkolnych i powiatowych koordynatorów, mające na celu zapoznanie ich z tematyką zakażeń wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz problemem zachorowań i sposobami profilaktyki przeciwko czerniakowi.  Podczas szkoleń omówiono również szczegółowo zasady realizacji programów.

Szkolenia odbyły się w dniach 18-21 października br. w Gdyni, Gdańsku oraz Kwidzynie. Łącznie udział w nich wzięły 142 osoby. Podczas spotkań zaprezentowane zostały podstawowe informacje na temat zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C (kierownik Oddziału Epidemiologii i Statystyki WSSE Gdańsk) oraz czerniaka (lekarze dermatolodzy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego). Zasady przeprowadzenia i ewaluacji programów „Podstępne WZW” oraz „Znamię? Znam je!” przedstawione zostały z kolei przez przedstawiciela Fundacji „Gwiazda Nadziei” i pracowników Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Higieną Dzieci i Młodzieży WSSE Gdańsk.

  • Aktualności
  • poniedziałek, 24 październik 2016 13:47
  • poniedziałek, 24 październik 2016 13:50

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco