piątek, 04 listopad 2016 12:06 | Aktualności

W dniu 3 listopada br. w Hotelu Qubus w Gdańsku odbyła się konferencja pt. „Dopalacze – dlaczego są tak niebezpieczne”.

Była to druga konferencja poświęcona tematyce środków zastępczych zorganizowana w ostatnim czasie na terenie naszego województwa – pierwsza z nich, pod tym samym tytułem, odbyła się 21 października w Dolinie Charlotty k. Słupska. Oba spotkania zorganizowane zostały przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Celem konferencji było przedstawienie zagrożeń zdrowia publicznego stwarzanych przez nowe narkotyki, mając na uwadze, że zwalczanie tzw. „dopalaczy” tylko wówczas jest skuteczne, jeżeli profesjonalny system nadzoru jest powiązany z działaniami edukacyjnymi.

Adresatami wydarzenia byli przedstawiciele podmiotów leczniczych, środowisk naukowych, Służb Celnych, samorządów terytorialnych, dyrektorzy szkół i nauczycieli, państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni oraz inne zainteresowane tematem osoby. W obu konferencjach wzięło łącznie udział niemal 200 osób.

Mamy nadzieję, że opisane spotkania przyczynią się do poprawienia skuteczności działań profilaktycznych i nadzorowych w zakresie walki z tzw. „dopalaczami” w województwie pomorskim.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom za udział.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco