wtorek, 15 wrzesień 2009 10:47 | Aktualności

Inspektorzy Sanitarni woj. pomorskiego spośród 1053 szkół objętych ewidencją skontrolowali 298 placówek w zakresie przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Kontrole wykazały, że podczas tegorocznych wakacji w 176 placówkach przeprowadzono drobne remonty oraz prace konserwatorskie.

W 110 szkołach przeprowadzono remonty generalne, które najczęściej obejmowały remonty pomieszczeń sanitarnych, sal gimnastycznych korytarzy oraz sal dydaktycznych, wymianę podłóg, stolarki okiennej i drzwiowej.

W wielu szkołach prowadzono prace związane z naprawą dachów oraz docieplaniem i odnową elewacji budynków.

W większości skontrolowanych szkół remonty generalne zakończone zostały przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dyrektorzy szkół, w których nadal trwają remonty zadbali o odpowiednie zabezpieczenie, a prowadzone prace nie kolidują z pracą dydaktyczno-wychowawczą.

W br. oddano do użytku w 6 szkołach nowe sale gimnastyczne wraz z zapleczem sportowym oraz dobudowano w 3 placówkach nowe skrzydła budynków szkolnych.

W 2 placówkach przeprowadzono remonty nieużywanych dotąd pomieszczeń  z przeznaczeniem na sale dydaktyczne.

Przy 3 szkołach oddano do użytku nowe boiska wielofunkcyjne, natomiast w trakcie realizacji jest budowa kolejnych 2 boisk. Przewidywany termin zakończenia budowy – koniec września i października 2009 roku.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco