środa, 28 czerwiec 2017 08:57 | Aktualności

W dniach 26-28 czerwca 2017 roku, przebywa z wizytą w Polsce dr Bernhard Url, Dyrektor Zarządzający Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z delegacją. We wtorek 27 czerwca zostały zorganizowane dwa spotkania z jego udziałem - w siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny. W obu spotkaniach uczestniczył Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak.

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wydaje opinie na temat istniejących i pojawiających się zagrożeń związanych z żywnością. Opinie te są uwzględniane w unijnych przepisach i zasadach oraz procesie decyzyjnym i tym samym przyczyniają się do ochrony konsumentów przed zagrożeniami związanymi z łańcuchem żywnościowym. EFSA odpowiada za bezpieczeństwo żywności i pasz, odżywianie, zdrowie i dobrostan zwierząt, ochrone i zdrowie roślin.

Polski Punkt Koordynacyjny EFSA został powołany w  Głównym Inspektoracie Sanitarnym 29 lutego 2008 r. na mocy porozumienia podpisanego z Europejskim Urzędem ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco