środa, 11 październik 2017 11:41 | Aktualności

Z radością informujemy o powodzeniu, jakim cieszy się działający w ramach projektu „RAKOOBRONA” punkt bezpłatnego badania znamion. Bezpłatne konsultacje dermatologiczne odbywają się raz w tygodniu – w każdą środę (z wyłączeniem świąt oraz dni wolnych od pracy) w godzinach 15.00 – 18.00 na parterze budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Starowiejskiej 50 w Gdyni. W ciągu jednego dnia z konsultacji skorzystać może 18 osób. Badanie znamion wykonują współpracujący z zespołem Rakoobrony lekarze z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Partnerami projektu są Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni.

Ogromne zainteresowanie bezpłatnym badaniem znamion sprawiło, iż ze względu na ograniczenia czasowe i kadrowe nie można przyjąć wszystkich zainteresowanych osób. Obecnie prowadzone są rozmowy mające na celu przedłużenie działalności punktu w 2018 roku oraz rozszerzenie godzin jego działalności.