wtorek, 21 listopad 2017 13:55 | Aktualności

Mając na uwadze szczególne znaczenie profilaktyki zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz profilaktyki czerniaka Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku oraz Fundacja „Gwiazda Nadziei” rozpoczynają realizację II edycji programów edukacyjnych „Podstępne WZW” oraz „Znamię! Znam je?”, skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

W dniu 20 listopada br. odbyło się w Gdańsku szkolenie dla szkolnych i powiatowych koordynatorów obu programów. W szkoleniu wzięło udział 110 osób.

Podczas spotkania Pani Aneta Bardoń-Błaszkowska kierownik Oddziału Epidemiologii i Statystyki WSSE Gdańsk przedstawiła podstawowe informacje na temat epidemiologii i profilaktyki zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, natomiast wykład na temat profilaktyki, czynników ryzyka i cech niebezpiecznych znamion wygłosiła Pani lek. med. Martyna Sławińska z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przedstawiciele Fundacji „Gwiazda Nadziei” zaprezentowali i omówili materiały dydaktyczne, zaś Paulina Hallmann z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Higieną Dzieci i Młodzieży WSSE Gdańsk omówiła zasady przeprowadzenia i ewaluacji programów „Podstępne WZW” oraz „Znamię! Znam je?”.