czwartek, 26 kwiecień 2018 10:09 | Aktualności

W dniu 25 kwietnia 2018 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym odbył się finał "II Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV".

Organizatorami Festiwalu byli Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Główny Inspektor Sanitarny Pan Marek Posobkiewicz, Pomorski Kurator Oświaty Pani Monika Kończyk, Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Patronat medialny sprawowało Radio Gdańsk.

Jury w składzie Tomasz Kiliński, Aneta Bardoń-Błaszkowska, Magdalena Jacoń wyłoniło laureatów:

I miejsce: film pt. „Głuchy telefon”, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach.

II miejsce: film pt. „Przekaż dalej”, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach.

III miejsce: film pt. „Przesłanie bez słów”, XII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni

Nagrody indywidualne otrzymali:

Zuzanna Szymańska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie za najlepszą grę aktorską („Dziewczyna z kolczykiem”);

Amelia Morek z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni za oryginalne walory artystyczne filmu („A short stroy about AIDS”);

Artur Dampc z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach za najlepszy scenariusz („Przekaż dalej”).

Filmy dostępne są na naszym kanale w YouTube: https://www.youtube.com

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję zobaczyć się z Wami na kolejnej edycji Festiwalu!

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco