piątek, 29 czerwiec 2018 14:05 | Aktualności

Dziś, 29 czerwca br. w Gdyni na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego naprzeciwko pomnika "Rybki" miała miejsce oficjalna inauguracja projektu „UVaga - wyprzedź czerniaka", w której uczestniczył m.in. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Pan Tomasz Augustyniak. Wydarzenie to rozpoczęło ogólnopolską akcję bezpłatnego badania znamion w RakTrucku, który odwiedzi w ciągu wakacji 20 polskich miast. Podczas wakacyjnych eventów organizowanych na plażach oprócz umożliwiania dostępu do bezpłatnych badań w kierunku czerniaka skóry, budowana jest także świadomość onkologiczna oraz przekazywana jest rzetelna wiedza na temat zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku od 3 lat ściśle współpracuje przy realizacji kampanii „RAKOOBRONA” poprzez wspieranie działań prowadzonych na gdyńskiej plaży oraz prowadzenie bezpłatnych konsultacji dermatologicznych, które odbywają się raz w tygodniu – w każdą środę (z wyłączeniem świąt oraz dni wolnych od pracy) w godzinach 15.00 – 18.00 na parterze budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni przy ul. Starowiejskiej 50 (na badania obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna, której można dokonać, dzwoniąc pod numer: 533 499 402 w każdy wtorek i czwartek w godzinach 10.00-12.00).

W ten weekend 29.06-01.07 w godzinach 11.00 - 16.00 RakTruck będzie czekał na osoby chcące zbadać swoje znamiona w Gdyni na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego naprzeciwko pomnika "Rybki".

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco