piątek, 08 luty 2019 15:50 | Aktualności

Już od najbliższego poniedziałku (11.02.2019 r.) w województwie pomorskim rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny życzy wszystkim uczniom udanego wypoczynku i jednocześnie apeluje o to, aby podczas zimowych zabaw pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny.

Podczas zimowego wypoczynku nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwa Państwa Inspekcja Sanitarna, która również co roku publikuje sprawdzone patenty na bezpieczny wypoczynek.

PATENT NA BEZPIECZNE FERIE

Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenia i wytyczne jak spędzić bezpieczne ferie oraz na co zwrócić szczególną uwagę, gdy Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek.

Z myślą, aby te wolne dni przebiegały w sposób bezpieczny, Główny Inspektor Sanitarny oraz Komendant Główny Policji wystosowali specjalny list do rodziców, w którym przestrzegają przed niebezpieczeństwem zażywania substancji psychoaktywnych. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zwróciła się z prośbą do dyrektorów szkół i placówek oświatowych o zapoznanie rodziców i opiekunów dzieci z  pdf treścią listu. (1.01 MB)

Zachęcamy również do zapoznania się z pdf „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEN (8.49 MB) , w której zawarto najważniejsze praktyczne wskazówki i informacje dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Źródła:

https://gis.gov.pl/wypoczynek/bezpieczneferie-wytyczne-i-zalecenia-gis/

https://gis.gov.pl/aktualnosci/bezpieczneferie-list/

http://www.kuratorium.gda.pl/bezpieczne-ferie-zimowe-2019/

https://www.gov.pl/web/edukacja/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami-poradnik-men