środa, 13 lipiec 2016 11:38 | Komunikaty

Na terenie województwa pomorskiego do dnia 8 lipca 2016 r. zgłoszono ogółem 1739 turnusów wypoczynku dla dzieci i młodzieży – wg wykazu elektronicznej bazy wypoczynku, w tym 1356 turnusów wyjazdowych zorganizowanych w obiektach hotelowych lub innych obiektach okazjonalnie wykorzystywanych do wypoczynku, 168 obozów, w tym 120 obozów pod namiotami oraz 215 turnusów dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało dotychczas 20572 uczestników.

W czasie trwania letniego wypoczynku 2016 r. przeprowadzono 153 kontrole, w tym jedną interwencyjną, która dotyczyła zachorowań wśród uczestników wypoczynku.

W pierwszym tygodniu wypoczynku nie odnotowano nieprawidłowości w zakresie warunków higieniczno-sanitarnych pomieszczeń, z których korzystają uczestnicy wypoczynku.

Przypadków zatruć pokarmowych nie stwierdzono. Odnotowano 9 przypadków zachorowań wśród dzieci i młodzieży oraz 15 wypadków/urazów.

Nadzór nad letnim wypoczynkiem dzieci i młodzieży prowadzi się uwzględniając zalecenia Wojewody Pomorskiego w sprawie organizacji działań zmierzających do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie województwa pomorskiego. Podczas kontroli prowadzi się dystrybucję materiałów edukacyjnych oraz poradnictwo dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku.

 

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco