piątek, 02 luty 2018 12:16 | Komunikaty

W niedzielę 4 lutego 2018 roku obchodzimy, już po raz 18-ty, Światowy Dzień Walki z Rakiem. Dzień ten ustanowiony został na Światowym Szczycie Walki z Rakiem zorganizowanym w lutym 2000 roku w Paryżu. Przyjęta wówczas Karta Paryska obliguje rządy krajów świata, która ją podpisały do tworzenia metod leczenia chorób nowotworowych oraz programów, które mają zapobiegać tym chorobom.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Polska Unia Onkologii wraz z Partnerami organizuje akcję „Dzień Drzwi Otwartych” w większości krajowych ośrodków onkologicznych w Polsce. W czasie tzw. „białej soboty” 3 lutego 2018 roku wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty porad i konsultacji onkologicznych z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki antynowotworowej oraz z badań diagnostycznych (m.in. mammografia, badania cytologiczne), które będą świadczone bezpłatnie w placówkach onkologicznych na terenie całego kraju. Na bezpłatne badania i konsultacje należy zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości z numerem PESEL.

Szczegóły i adresy placówek: https://onedrive.live.com/?authkey=%21APinXp-gpuA_mUo&cid=FA0A04F3195674A8&id=FA0A04F3195674A8%2110674&parId=root&o=OneUp

Podczas „Dnia Otwartych Drzwi” w celu rozpropagowania w społeczeństwie informacji na temat chorób nowotworowych, umocnienia zachowań sprzyjających troszczeniu się o własne zdrowie oraz w celu zachęcenia ludzi do uczestnictwa w bezpłatnych, profilaktycznych badaniach przesiewowych organizowane będą wykłady i pogadanki na temat profilaktyki przeciwnowotworowej i wczesnej diagnostyki nowotworów.

Światowy Dzień Walki z Rakiem jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym, jak ważne w życiu jest zdrowie i dbałość o nie. Jest to także dobry moment na uświadomienie społeczeństwu ogromnej wagi profilaktyki, dzięki której można zdiagnozować potencjalny problem na tyle szybko, aby mieć jak najlepsze rokowania i szanse na wyleczenie.

Źródło: https://www.zwrotnikraka.pl/swiatowy-dzien-walki-z-rakiem-2018-drzwi-otwarte/

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco