sobota, 26 maj 2018 11:00 | Komunikaty

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki Motławy w Gdańsku, po raz kolejny w dniu 24.05.2018 r., w godzinach porannych, pobrane zostały próbki wody z następujących miejsc:

1. Gdańsk - Sobieszewo wejście nr 16
2. Gdańsk - Stogi wejście nr 26
3. Gdańsk - Westerplatte
4. Gdańsk - Brzeźno Dom Zdrojowy wejście nr 41
5. Gdańsk - Brzeźno Molo wejście nr 52
6. Gdańsk - Jelitkowo wejście 72
7. Sopot - Hotel Haffner - Esentra
8. Sopot - Park Północny 1
9. Sopot - EKO - Tropikalna Wyspa
10. Sopot - 32A-33
11. Gdynia - Orłowo
12. Gdynia - Śródmieście

Badania próbek wody wykonały akredytowane laboratoria Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Gdańsku i Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Gdyni.

Jakość wody w badanym zakresie, tj. obecność bakterii Escherichia coli oraz bakterii z grupy Enterokoków, odpowiada wymaganiom sanitarnym rekomendowanym dla wody w kąpieliskach.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z kolejnymi wynikami badań próbek, w których woda odpowiada wymaganiom, a także po zapoznaniu się z aktualnymi wynikami badań przedstawionymi przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z dniem dzisiejszym odwołuje ostrzeżenie przed kąpielą w wodach Zatoki Gdańskiej.

Jednocześnie Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuję, że jakość wody z rejonu Zatoki Gdańskiej, w miejscach, w których planowane jest utworzenie kąpielisk będzie nadal monitorowana, a wyniki będą publikowanie w kolejnych komunikatach. Kolejny pobór prób wód w powyższym zakresie planowany jest na najbliższy poniedziałek, tj. 28.05 w godzinach porannych.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco