środa, 06 czerwiec 2018 12:13 | Komunikaty

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w dniu 04.06.2018 r., w godzinach porannych, ponownie pobrane zostały próbki wody do badań z następujących miejsc:

1.    Gdańsk - Sobieszewo wejście nr 16
2.    Gdańsk - Stogi wejście nr 26
3.    Gdańsk - Westerplatte
4.    Gdańsk - Brzeźno Dom Zdrojowy wejście nr 41
5.    Gdańsk - Brzeźno Molo wejście nr 52
6.    Gdańsk - Jelitkowo wejście 72
7.    Sopot - Hotel Haffner – Esentra
8.    Sopot - Park Północny 1
9.    Sopot - EKO - Tropikalna Wyspa
10.  Sopot - 32A-33
11.  Gdynia - Orłowo
12.  Gdynia - Śródmieście

Badania próbek wody wykonały akredytowane laboratoria Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdańsku i Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdyni.

Jakość wody w badanym zakresie, tj. obecność bakterii Escherichia coli oraz bakterii z grupy Enterokoków, we wszystkich próbkach odpowiada wymaganiom sanitarnym rekomendowanym dla wody w kąpieliskach.

Jednocześnie Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki Motławy w Gdańsku, jakość wody z rejonu Zatoki Gdańskiej, w miejscach w których planowane jest utworzenie kąpielisk będzie nadal monitorowana. Kolejne próbki wody do badań z pasa nadmorskiego Gdańsk - Sopot - Gdynia zostaną pobrane w dniu dzisiejszym tj. 06.06.2018 r. Wyniki badań wody będą publikowanie w kolejnym komunikacie.