środa, 07 listopad 2018 10:25 | Komunikaty

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z trwającym dochodzeniem epidemiologicznym w ognisku związanym z wystąpieniem zachorowania na odrę na terenie powiatu kwidzyńskiego w dniu 6 listopada 2018 roku, w godzinach popołudniowych rozpoczęła się akcja profilaktycznych szczepień wśród osób narażonych, które miały bezpośredni kontakt z chorymi. Akcja szczepień profilaktycznych będzie kontynuowana w dniu dzisiejszym przez dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie na terenie zakładu pracy, w którym zatrudnieni są chorzy na odrę.

Próbki do badań  w celu laboratoryjnego potwierdzenia odry, pobrane od 3 osób,  zostały przekazane w dniu wczorajszym do Narodowego Instytutu Zdrowia - Państwowego Zakładu Higieny. Od czwartej osoby  z ogniska, która zachorowała wcześniej, nie pobrano materiału w związku z  przekroczeniem  czasu, w którym  możliwa jest  izolacja wirusa odry.

Stan kliniczny chorych jest dobry.

Służby sanitarne kontynuują dochodzenie epidemiologiczne, nadzór epidemiologiczny  oraz edukację pracowników zakładu na temat odry, objawów choroby i możliwych środków zapobiegania zarażeniom.

© 2006 - 2020 WSSE w Gdańsku. | Polityka wykorzystania cookies

realizacja: Nabucco