Wojewódzka Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Gdańsku, Laboratorium Badań Wody i Gleby (zakres akredytacji PCA nr AB 562), w związku ze zbliżającym się sezonem kąpielowym, informuje o wykonywaniu w ramach usług zleconych badań mikrobiologicznych wody w kąpieliskach i w miejscach wykorzystywanych do kąpieli zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 08.04.2011 (Dz. U. Nr 86, poz. 478).

Prowadzenie nadzoru nad jakością wody umożliwia szybkie wykrycie zagrożenia zdrowia osób kąpiących się, zapobieganie niekorzystnym zmianom, prowadzącym do pogorszenia się jakości wody w kąpieliskach i podejmowanie właściwych środków zaradczych z systemem wczesnego ostrzegania.

Należy podkreślić wieloletnie doświadczenie pracowników WSSE w Gdańsku zarówno w zakresie wykonywanych badań laboratoryjnych oraz prowadzonego nadzoru nad jakością wody w kąpieliskach.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie ceny i zlecenia badań wody w kąpielisku można kontaktować się telefonicznie pod numerem 344-73-00 w. 284. lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .